Nordic Floors Oy on lattioihin erikoistunut asiantuntijayritys Suomen lattioiden pääkaupungista eli Lapualta. Toimimme Suomessa, Ruotsissa ja Saksassa.

Lattioiden metropolissa valmistuu öljyvahatut tammiparkettilattiat Nordic Floorsin tehtaalla Etelä-Pohjanmaalla. Yritys lisäksi jälleenmyy ja tuo maahan huippusuosittuja vinyylilankkuja. Yrityksen alla toimivat brändit kuten Lapua Floors, Nordic Bamboo, Vinyylilattiakauppa.fi, Vinylgolvbutiken.se ja Nordicfloors.de.

Asiakkaita ovat kuluttajat, urakoitsijat, kunnat, arkkitehdit, rakennusliikkeet, viihdealan kuninkaalliset sekä muut laatutietoiset fiksut ja filmaattiset yksilöt.

Yritystä luotsaa Bambumieheksi kutsuttu Suomen tunnetuin lattiakauppias Jukka-Pekka Kallio. Lisänimen ”Bambumies” hän sai aloitettuaan bambulattioiden vallankumouksen Suomessa. Lapualaisen yrityksen toimintafilosofiaan kuuluu tarjota laadukkaat lattiat ilman kompromisseja.

Let’s make Lapua great again!

Brändimme

Nordic Bamboo on aito bambulattia. 2,5 kertaa kovempi kuin tammiparketti. 

Soveltuu erinomaisesti julkisiin tiloihin sekä eläintalouksiin.

Referenssejä: Tikkurilan päiväkoti, Kauppakeskus Kamppi, Hansakortteli ja Raision Mylly.

Aidot tammiparketit, kalanruotoparketit ja tammilankkupöydät. Useita eri sävyjä, myrkytön UV-LED öljyvahakäsittely. Natisematon liimaponttirakenne. Select, Rustic ja Vintage lajitelmat.

Uuden sukupolven vinyylilattiat ovat 100 % vedenkestävät ja niissä on akustisesti edistykselliset PVC- ja SPC-rungot. 

Referenssejä: Helsingin kaupungin vuokra-asunnot, Espoon kaupungin vuokra-asunnot sekä useita muita kaupungin vuokra-asuntoja.

Yhteystiedot

Avoinna arkisin 08-18

0207 302 980 

info@nordicfloors.fi

 

Kelikontie 5

62100 Lapua

Henkilökunta

Asiakaspalvelu- ja myynti

Ville Kallio

040 706 0962

ville@nordicfloors.fi

Toimitusjohtaja

Jukka-Pekka Kallio

Bambumies

040 147 4156

jp@nordicfloors.fi

Markkinointijohtaja

Tommi Puuska

044 979 0104

tommi@nordicfloors.fi

Yritysmyyntijohtaja – ja urakointi

Eerik Sulima

040 3569 927

eerik@nordicfloors.fi

Saksan Myyntijohtaja

Jonas Burow

+49 (0) 157 – 30304857

jonas@nordicfloors.de

Ruotsin Myyntijohtaja

Jennika Vainio

+358 40 161 7927

jennika@nordicfloors.fi

Talousjohtaja

Ville Yli-Rantala

ville.yli-rantala@valuepoint.fi

× Lähetä WhatsApp-viesti